HORSEFEATHERS x HANGAIR

Pamätáš si ešte spoluprácu s našou obľúbenou značkou Horsefeathers? Tak teraz sa podrž! Máme pre teba parádne novinky – Horsefeathers veci si môžeš nechať doručiť aj k nám do Hangairu a to úplne zadarminko! Zároveň sa priprav, že od polovice novembra bude aj Pop-Up Store, kde si budeš môžeš okukať, ochytať a vyskúšať tie najlepšíe HF kúsky.

POP-UP STORE V HANGAIR

Ružová, strakatá alebo šedá? S-ko či Mko? Na zips alebo cez hlavu? Ukončíme túto dilemu za teba: príď si vyskúšať svoje obľúbené veci do Pop-up store v Hangairi, nájdeš tu komplet novú zimnú kolekciu – bundy, nohavice, termoprádlo… – ale aj čiapky, okuliare či trenky. Veci si u nás môžeš vyskúšať, okukať, objednať a vyzdvihnúť.

Výdajné miesto v Hangair funguje počas aktuálnych otváracích hodín Hangairu. Po vybavení objednávky Vás budeme kontaktovať, aby ste si dohodli termín vydzvihnutia.

O NÁS

Horsefeathers je európska značka outerwear a technického oblečenia, ktorá vznikla v roku 1989 v Britskej Kolumbii, v Kanade. Zameriavame sa na hi-tech vrchné oblečenie na snowboard a lyže overené najlepšími svetovými jazdcami ako Halldor & Eiki Helgasonovci, Steve Gruber, Tyler Chorlton, Daisuke Watanabe , Dušan Kříž či Daniel Hanka.

Nepriestrelná kvalita nášho vrchného oblečenia je to, na čo sme skutočne hrdí. V podstate je to to, čo ti umožňuje jazdiť celý deň, každý deň. Bez ohľadu na to, aký hlboký je prašan, či sneží alebo prší, alebo aký silný je vietor. To všetko v balíku, ktorý ti nezruinuje tvoj bankový účet.

NÁŠ PRÍBEH

SPÄŤ V ROKU 1989…

…snowboarding v roku 1989 nebol podobný tomu, ako ho poznáme dnes. Žiadne snowparky, moderné lanovky a sociálne siete. Žiadny digitálny svet, iba jednoduchý analógový. Nedostatok špičkových technológií bol ale kompenzovaný nabitou energiou, ktorú každý jazdec vkladal do tohto životného štýlu. Snowboarding bol nový, svieži a divný zároveň. Jednalo sa o povstanie proti zavedenej tímovo-športovej mentalite. V kanadskom Rock Creek a okolí sa schádzala partia „detí“ a jazdila všetok svoj voľný čas, ako to len šlo.

Prvý nápad sa zrodil, keď Stew Carlson začal citovať svoju babičku s pravým britským prízvukom: „That’s horsefeathers Stewart!“, čo vo voľnom preklade znamená „To je nezmysel“. Potom sa vyrobili prvé jednoduché designy a „Horsefeathers“ sa stal akýmsi skrytým vtipom medzi Stewom, Joelom, Jesseom, Pollenom, Ruthom, Zuzanou a Hanušom, ktorí tvorili viac-menej celú snowboardovú partiu navštevujúcu rovnakú strednú školu. Výraz Horsefeathers šiel ruka v ruke so snowboardingom, ktorý bol v tej dobe pre mnoho ľudí stále dosť bizarným koníčkom.

Partia trávila všetok svoj voľný čas na horách ako Mt. Baldy, Phoenix Mtn., Big White, Red Mountain a samozrejme aj Whitewater. Po absolvovaní strednej školy v roku 1992 sa Hanuš presťahoval z Britskej Kolumbie do Plzne, kde stretol Pavla Kubíčka. Obaja kamaráti si uvedomovali, že ešte nie je pravý čas nastúpiť do nejakého zamestnania a rozhodli sa založiť Horsefeathers ako oficiálnu značku. Prvá kolekcia uvidela svetlo sveta v roku 1993 a skladala sa z 50 tričiek a 200 samolepiek. Ostatok je už história…