Sára Vosátková

Prezývka:
Sári/Vosa/Voska/Jája

Vek:
22

Odkiaľ pochádzaš?
Liptovský Mikuláš

Kde a čo študuješ?
Študujem v Bratislave na Fakulte telesnej výchovy a športu, konkrétne odbor športový manažment.

Aká je tvoja pozícia v Hangairi?
Recepčná a manažérka osláv.

Ako si sa dostala do tímu Hangair?
Už predtým, než som šla študovať do Bratislavy som Hangair niekoľkokrát navštívila. Hala sa mi páčila od prvého momentu. Vedela som, že sem by som chcela patriť. Trochu mi to ale skomplikovalo Covid obdobie kedy sme asi všetci ostali doma a ja som na svoju príležitosť musela počkať a nakoniec som sa aj dočkala. V septebri som sa dostala na prvý pohovor. Už vtedy som vedela, že som si vybrala správne, ostávalo už len aby si hangair tím vybral mňa. Netrvalo dlho a po pár dňoch som čítala správu: “Ahoj Sára, Vitaj v Hangair tíme!”. S radosťou samozrejme prišiel aj stres z nového prostredia a z práce, s ktorou som skúsenosť doposiaľ nemala. Dostala som sa do toho celkom rýchlo, no samozrejme som na to musela vynaložiť veľa úsilia.

Prečo si si vybrala prácu v Hangairi?
Od malička sa venujem športu. Síce som vyštudovala ekonomiku, podnikanie a manažment na strednej škole, vedela som, že chcem mať k športu stále blízko a tak som si vybrala vysokú školu so zameraním “Športový manažment”. Práca, ktorú Hangair ponúka je ako stvorená pre moje záujmy a štúdium. Od začiatku sa mi páčilo prostredie, možnosti, športový duch haly a hlavne komunita ľudí, ktorí Hangair tvoria a dávajú mu život.

Čo máš rada na práci v Hangairi?
Veľmi mám rada svojich kolegov, s ktorými tvoríme aj super partiu kamarátov a stretneme sa aj vo voľnom čase. Tiež sa mi páči, že si ako tím navzájom dôverujeme a keď vznikne nejaký problém, vieme si sadnúť a vyriešiť ho. Sme voči sebe veľmi tolerantní a rešpektujeme sa. Vždy sa vieme dohodnúť aj v zdanlivo nevyriešiteľných situáciách. Páči sa mi tiež, že to je práca, pri ktorej viem kariérne rásť a otvárajú sa mi nové možnosti. Každý si tam príde na svoje.

Čo si robila pred Hangairom?
Pred prácou v Hangairi som vystriedala viacero brigád. No najviac z nich ma bavila práca na Hrade v Liptovskom Hrádku, kde som robila sprievodkyňu asi 3 letá. Bola to super skúsenosť, hlavne čo sa týka práce s ľuďmi.

Šport, ktorým najviac žiješ:
Profesionálne / súťažne som sa venovala viacerým športom. Tenis bola ale moja srdcovka, ktorému som sa venovala 12 rokov, v zime som sa venovala snowboardingu, ktorému sa venujem do teraz viacmenej rekreačne a taktiež som sa pár rokov venovala crossfitu, s ktorým som už skončila. Teraz už šport vnímam a venujem sa mu komplexnejšie. Baví ma pohyb či už v hale alebo na horách. Chodím často na lezecké steny, taktiež na skialpy a posilka je už teraz neodeliteľnou súčasťou (skoro) každodenného života.

Napíš niečo o sebe alebo sa opíš tromi slovami:
Ochotná, komunikatívna, veselá, spontánna a nejde mi matika.

Rada skúšam a učím sa nové veci, spoznávam nových ľudí a som otvorená možnostiam a novým príležitostiam. Často som ale aj nezorganizovaná a veľmi veľa stresujem, no napriek tomu sa snažím brať veci s nadhľadom a ľahkosťou.

Aké sú tvoje záľuby? Čo robíš, keď práve nepracuješ?
Vo voľnom čase sa väčšinou venujem športu, no hneď po športe je umenie. Hrám na saxofón a ukulele, tvorím, maľujem na oblečenie, veľa času trávim v prírode a paradoxne vo voľnom čase chodím rada do Hangairu.