Top 5+1 akcií, ktoré sa diali v Hangairi v roku 2019

Pridané 07.01.2020

Rok 2019 bol pre nás plný akčných eventov, premietaní, teambuildingov, súťaťaží a mnohých ďalších športovo-zábavných udalostí. Vybrali sme tie najlepšie, ktoré sa u nás udiali, aby sme si na ne spolu zaspomínali. Ktorá akcia bola podľa teba tá najlepšia?

Red Bull Max Space

Začiatkom roka sa náš eventový priestor premenil na namakaný skatepark, kde padali tie najhustejšie triky na skejtoch. Unikátny projekt krytej skejtovej haly Red Bull Maxspace, ktorý má trvalý pobyt na území hlavného mesta Českej Republiky sa počas zimnej rekonštrukcie dočasne presunul na Slovensko a to priamo do našej haly.

Počas celého týždňa si u nás mohol vidieť tých najlepších slovenských aj českých jazdcov, ako si vychutnávali prekážky priamo z dielne Maxa Habanca, a pojazdiť si s nimi. Okrem voľného jazdenia sa uskutočnili aj lekcie pre mladých, nádejných riderov, premietania filmov, súťaže ako napríklad All Stars Game of Skate a všetko to vyvrcholilo piatkovým contestom s lákavými odmenami a prize money a namakanou afterkou, trvajúcou až do skorých ranných hodín.

Celý report z tohto úspešného eventu si môžeš prečítať tu: https://hangair.sk/event/report-z-red-bull-maxspace-tyzdna-v-hangairi/.

Otvorenie záhrady a terasy

Síce nás počasie trošku naťahovalo, no v máji sa nám konečne podarilo otvoriť našu vonkajšiu terasu a záhradu so skate rampou! Celé leto si mal možnosť si sem prísť pochillovať na lehátka či tulivaky, dať si vychladené pivko, pozrieť si akčný film premietaný na stene Hangair haly, alebo si poskejtovať a zabaviť sa s kamošmi na mnohých skvelých akciách.

Otvorenie záhrady s najkrajším výhľadom na západ slnka nad Karpatmi dopadlo nad očakávania. Bola zábava, grilovačka, pivko, kamoši a dokonca aj koncert lokálnej kapely, v ktorej na gitare hrá náš talentovaný tréner Igor!

Premietania na terase a koncerty v rampe

Otvorením terasy nám pribudli aj podmienky na vonkajšie eventy, premietania, koncerty… Filmové večery sme začali oslavou Dňa piknikov za doprovodu kultových Legiend z Dogtownu a chutných piknikových košíkov. Pokračovalo sa pravidelnými štvrtkovými premietaniami na záhrade, videli sme množstvo akčných filmov ako Chasing Mavericks, Out Cold, Point Break, predpremiéru skejtového mid90s a iné.

Piatky zas patrili živej hudbe. Koncerty pod holým nebom s výhľadom na Karpaty sú o to lepšie, keď interpreti namiesto obyčajného pódia vystupujú v skate rampe! Povedať by ti o tom vedeli kapelky ako Červený Bicykel, Sedembolestný Panic Mário alebo mladé zoskupenie Khans, ktoré ukončilo tohoročné Hangair Games!

Hangair Games 2019

V sobotu 14.9.2019 sme sa opäť stali dejiskom jedinečného športového eventu HANGAIR GAMES. Druhý ročník podujatia privítal viac ako 120 registrovaných športovcov. Všetky adrenalínové súťaže prebehli v bezpečných podmienkach. Súťažilo sa v ôsmych športových disciplínach – snowboard, wakeboard, skateboard, bike/BMX, freeski, kolobežky, trampolíny a v novej disciplíne freestyle trampolíny.

Podujatie zaujalo nie len súťažiacich, ale aj divákov a fanúšikov akčných športov. Okrem povzbudzovania favoritov mali diváci možnosť vychutnať si skvelý streetfood, vyskúšať surfskating, a najmenší akční návštevníci sa vybláznili na pripravených atrakciách. Oficiálnu športovú časť dňa ukončilo vyhlasovanie víťazov jednotlivých kategórií. Tí najlepší si odniesli prizemoney v celkovej hodnote viac ako 2500 eur. Celý event sme uzavreli na after párty, kde vystúpila mladá slovenská formácia KHANS.

Celý report z akcie a výsledky súťaží si môžeš pozrieť na https://hangair.sk/event/ako-dopadol-druhy-rocnik-hangair-games/.

Premiéry akčných filmov

Okrem klasických premietaní akčných, športových filmov sme mali tú česť stať sa miestom premiér. Konkrétne si u nás ako u prvých mohol vidieť bajkový film od slovenskej značky CTM bikes.

Akčné video s názvom „OFFLINE World“ nám predviedlo kompletne celý jazdecký tím CTM riders, takže si mal možnosť vidieť zjazd, enduro ale aj trailsy. Pred premietaním sa v hale porušovali gravitačné zákony, riders nám počas exhibície ukázali ako sa to na bajkoch robí.

video: Hangair

Koncom roka si u nás odpremierovali taktiež bajkový film chalani z Fantastik4 na čele s kameramanom Šulem! V tomto prípade šlo o street bmx a rozhodne sa bolo na čo pozerať!

A aby sme nezostali len pri bajkoch, odpremiéroval sa u nás aj film zo snowboardového súdka. Jeden krásny piatok sme uzavreli minuloročný Adrenalin Film Festival záverečnou snowboardovou sekciou, počas ktorej sme si pozreli novinky Offline od Nitro/Red Bull Media House, v ktorom nám pravý snowboarding ukázali šialenci ako Eero Ettala, Sven Thorgren či Marcus Kleveland. Druhou novinkou bol Roadless od Teton Gravity Research, kde sme videli mená ako Travis Rice, Bryan Iguchi a Jeremy Jones.

Brunch, svadba, teambuildingy či oslavy

Okrem vyššie spomenutých nezabúdame ani na eventy ako Brunch od báb z Brunch Bratislava, ktoré mali poriadny úspech a priniesli k nám nových ľudí. Počas celého roka sa v hale a na záhrade teambuildingovalo ostošesť a skromne môžeme dodať, že mali teambuildingy len tie najlepšie ohlasy. Počas roka sme zorganizovali viac ako sto osláv. Na záhrade sa na konci leta udiala dokonca aj svadobná párty!

Chceme sa vám poďakovať, že ste v tom boli s nami, lebo bez vás by Hangair nemohol fungovať! Tešíme sa na ďalší spoločný rok a mnoho nových, ale aj tradičných akcií, zážitkov a hlavne veľa zábavy!