STREDAJŠIE ODPORÚČANIE DO LOCKDOWNU – SNOWSKATING

Pridané 06.01.2021

Nový rok, nový lockdown. Aby sme vám trochu spríjemnili toto obdovie, pripravili sme ďalší rozhovor so slovenským brandom SNOWSKATINGSK, vďaka ktorým môžete skejtovať aj na snehu.

 

Povedz nám niečo o sebe a o vašom obchode, ako ste sa dostali k tomu otvoriť si obchod so športovým vybavením?

Volám sa Viktor a spolu s ďalším Viktorom, Jurom, Tatom a Utrelom tvoríme team SnowskatingSK, doplnený o mladých team riderov Martina Jozsu a Vladimíra Mužilu. Odporúčam sledovať ich IG a tiež videá od Ambition Snowskates na YT, ak chce byť niekto viac v obraze.

Sme výhradným distribútorom Ambition Snowskates pre Slovensko, no náš povodný zámer nebol otvárať obchod, skôr len sen priniesť tento šport ku nám, keďže v čase, keď sme s tým začínali tu nikto tento druh snowskatu nepoznal a najbližšie sa dalo zohnať predražený snowskate z Nemecka. Teraz je už ľahšie ich zohnať, no keďže sú dovážané z Kanady, tak ceny sú v celej Európe dosť vysoké, ale to je biznis.

Pre team Ambition je to lifestyle a ich ceny sú zrovnateľné s cenami za skate. My to máme v prvom rade spojené s pocitom slobody a veríme, že ten pocit dokáže s týmto „kusom dreva“ nadobudnúť kde kto. Preto sme sa rozhodli udržať najnižšie ceny v Európe a tiež sponzorovať mladé talenty, ktoré sa objavia. Prípadní záujemcovia, ktorí už jazdia, môžu posielať krátke videá na náš IG: snowskatingsk.

 

Koľko už váš shop funguje, ako dlho ste na trhu?

Náš shop funguje len tretiu sezónu, no značka Ambition Snowskates je na trhu už asi 15 rokov. Za ten čas vymakali dokonalý produkt, ktorý sa nedá zrovnávať so snb ani sk8. Je to hybrid oboch týchto vecí a kto má rád jazdu na doskách akéhokoľvek typu, mal by to určite aspoň raz vyskúšať

 

 

Máte aj kamenný obchod?

Kamenný obchod nemáme, no ak všetko pôjde správnym smerom, snáď raz bude obchod pojazdný a tiež jibbovatelný.

 

Aká je ponuka obchodu, na čo sa primárne orientujete?

V ponuke nájdete všetko čo aj na stránke Ambition Snowskates, zatiaľ to boli len dosky a gripy. Na túto sezónu je už bohužiaľ všetko vypredané, ako u nich tak aj u nás. Možno Zezulaci ešte majú, treba pozrieť.

Zameriavame sa na snowskaty. No nebránime sa do budúcna ani myšlienke na obuv či oblečenie alebo nejaké kompaktné, skladateľné prekážky, keďže na snowskate stačia aj menšie. Všetko sa vyvinie podľa toho, aký bude záujem. No je pravda, že sme dosť underground, ale aj to nás baví. Pre nás to nie je trend.

 

Zasiahla vás momentálna kríza kvôli koronavírusu?

Korona sa nás netýka. Chalani jazdia a sú happy a spoko že nikto nezavadzia, takže budúcu sezónu čakajte nové modely.

 

Dajú sa vaše produkty kúpiť aj online?

Áno, ale momentálne až budúcu sezónu. Je možné, že sa dovtedy bude meniť stránka, lebo sme prešli zmenami vo vedení firmy. Treba sledovať IG: snowskatingsk a žiadne info neunikne. Tiež ostalo pár posledných kusov u chalanov doma, ak má niekto vážny záujem môže ma skontaktovať na mojom IG: wikar_kca.

 

 

Ako tráviš karanténne dni?

Ja momentálne žijem v Španielsku kde budujeme s inou partiou eco-technologický offgrid projekt, čo zaberá väčšinu môjho voľného času. Popri tom sa venujem svojej práci keď sa dá. Keď sa nedá aj tak dobre, vždy je čo robiť. Snowskating riešim už len na diaľku, no bez zvyšku teamu, čo je na Slovensku, by to nebolo možné, takže som rád že všetko sa dá keď sa dajú dokopy správni a kompatibilní ľudia.

 

instagram.com/maty__j/

 

Ktoré tri top produkty z tvojho shopu by si momentálne poradil ľuďom?

Všetky Ambition produkty sú top. No ak by som mal odporučiť 3 veci pre najlepší zážitok z jazdy, určite odporúčam vybrať jeden z pro modelov. Na rozdiel od základného team modelu majú concave a rozdielny shape tailov či veľkosť.

Neodmyslitelná vec je pre mňa X-terme grip. Bez neho je to ako jazdiť na skejte bez gripu.

No a tretia vec sú asi zimné sk8 tenisky, ktoré nemáme v ponuke, ale ako som vravel, pre nás to nieje o biznise takže kľudne hladajte na iných stránkach. Ja vačšinou používam Vans MTE, no aj DVS robia zimné ako som videl. V prípad,e že je na slovensku iný distribútor ktorý dováža tento druh tovaru a mal by záujem o spoluprácu, budeme radi keď sa to k nemu dostane heh. :)

 

 

Vlastníš aj ty shop so športovými potrebami, alebo poznáš taký, o ktorom by malo vedieť viac ľudí? Daj nám tip a my s ním spravíme rozhovor!