STREDAJŠIE ODPORÚČANIE DO KARANTÉNY – BALANCEBOARD.SK

Pridané 06.05.2020

Máme tu pre teba ďalší rozhovor zo série Stredajšie odporúčanie do karantény. Dnes ti prinášame rozhovor s majiteľom Balanceboard.sk, s ktorými si ideálne spríjemniš čas doma.

 

Povedz nám niečo o tebe a o tvojom obchode, ako si sa dostal k tomu otvoriť si obchod so športovým vybavením?

Volám sa Miloš Guzy a špecializujem sa na výrobu balančnej dosky s názvom Balanceboard. Posledné roky som sa snažil vylepšovať produkt po technickej stránke, preto som sa nepúšťal do rozširovania portfólia produktov. Momentálne mám tento jeden balanceboard a uvidím čo prinesie budúcnosť. Dostal som sa k tomu počas zimnej sezóny pred 6 rokmi keď som pracoval ako inštruktor snowboardu v Tatrách. Cez deň sme jazdili a večer v miestnej krčme balancovali na nejakom podomácky vyrobenom balanceboarde. Po sezóne som si chcel jeden kúpiť ale nenašiel som domáceho výrobcu (asi som zle hľadal) tak som si vyrobil pár kusov a tie sa zapáčili aj mojim kamošom. A už to pomaly išlo až do dnešnej podoby.

 

Koľko už tvoj shop funguje?

Eshop by som povedal este veľmi nefunguje :) keďže moji zákazníci milovaní mi musia pisať objednavky mailom. Funguje to už takto možno 3 – 4 roky. V tomto som trochu stará škola, no asi to budem musieť zmeniť, keďže objednávok pribúda a času je menej.

 

Máte aj kamenný obchod?

Nemáme obchod, ale máme malý sklad v Starej Ľubovni a niekedy sa stane že si balanceboard príde niekto prevziať aj osobne a potom sa tomu veľmi teším, že môžeme prehodiť pár slov.

 

Aká je ponuka obchodu, na čo sa primárne orientujete?

Balanceboardyyy. :)

 

Ako tvoj shop zasiahla momentálna kríza kvôli koronavírusu?

No moje kroky počas koronakrízy zvýšili frekvenciu, keďže som mal oveľa viac práce. Balanceboard je ideálny na domáce cvičenie a je vidieť, že pár známych ktorých sledujem sa v balancovaní posledne týždne veľmi zlepšili. :) 

 

Dajú sa vaše produkty kúpiť aj online?

Iba online.

 

https://www.instagram.com/p/B5LqzeOBVyF/

 

Ako tráviš karanténne dni ty?

Okrem výroby balanceboardov sa venujem trailbuildingu a vediem občianske združenie Cyklovňa. S partiou budujeme trailovú oblasť Cyklostopy a teraz na začiatku sezóny trávime veľa času prípravou a údržbou trailov.

 

Ktorý produkt a prečo by si odporučil ľuďom do karantény?

Na zlepšenie rovnováhy ako ináč balanceboard, na rozvoj intelektu dobrú knihu a keďže je dovolené ísť do prírody, tak aj bicykel. Ale hlavne držím palce všetkým, ktorí museli pozatvárať svoje prevádzky, veľmi dúfam, že sa im podarí zvládnuť toto obdobie.

 

 

Vlastníš aj ty shop so športovými potrebami, alebo poznáš taký, o ktorom by malo vedieť viac ľudí? Daj nám tip a my s ním spravíme rozhovor!