SK8 or DIE s Kaďákom!

Pridané 31.01.2022

Skromný, veselý a iný ako ostatní. Zábavný, tak trochu blázon, úprimný a hlavne vždy sám sebou. Taký je Pali “Kaďák” Káden, náš skate tréner a zároveň umelec.

V spolupráci s Kaďákom vzniká aj naša nová špeciálna kolekcia Hangair merchu, ktorú predstavíme už čoskoro a vďaka nej budete môcť podporiť vznik nového indoor skateparku!

My sme Kaďákovi položili 5 krátkych otázok (nie len) o skateboardingu, a tu sú jeho odpovede.

Čo je tvoje najväčšie hobby?

Všetko čo robím rád: tetovanie, graffity, kreslenie, sk8 (čo je zároveň hobby a práca v jednom)…

Kedy si začal so skateboardingom, čo ťa k tomu viedlo?

Začal som, keď som mal 15. Len som nemal poriadne na čom jazdiť. Prvú, takú originál dosku, som dostal v 17tich od kamoša – bola to riadna jazdenka čo nemala ani nose ani tail. A viedla ma k tomu sloboda a všetko dokopy (SK8 or DIE 🛹⚰). To musíš cítiť, neviem to vysvetliť. Buď to MILUJEŠ alebo NENÁVIDÍŠ!

Čo pre teba znamená skateboarding?

Všetko! Lebo tým žijem… Ale hlavne SLOBODA.

Robíš u nás v Hangairi trénera (a veľmi obľúbeného), čo je tvojou najväčšou motiváciou pri trénovaní detí a mladých?

Motiváciou sú všetci, ktorých trénujem, lebo ma učia tiež! A ten pocit, ktorý z toho mám, je na nezaplatenie. Keď môžem niekomu pomôcť skejtovaním a zároveň aj mentálne… tak proste WOW. Učí ma to a teší zároveň. I ❤️ SK8!

A na záver, aký je tvoj najobľúbenejší trik?

Obľúbený trik? Všetky. 😄 Neohraničujem sa na jeden trik… Lebo skateboarding nie je podľa mňa o tom, kto dá lepší trik, ale ide o to, užiť je to ako celok… Tú slobodu a uvoľnenosť! Čiže, mojou odpoveďou je sk8 samotný a aké triky dáš je len na tebe! Nerád škatuľkujem. 😉 #freedom