Rozhovor: Vyspovedali sme víťaza Scoot Cupu do 15 rokov!

Pridané 09.01.2020

V nedeľu 15.12.2019 sme uzavreli prvý Slovenský pohár vo freestyle kolobežkách a dozvedeli sme sa mená celkových víťazov v dvoch kategóriach. V kategórií do 15 rokov sa víťazom stal 14 ročný Adam Goldschmidt.

My sme mu položili pár otázok, aby sme sa o ňom dozvedeli niečo viac. Čo ho na kolobežkovaní baví, ako dlho jazdí, či kto je jeho vzor? Čítaj ďalej a dozvieš sa.

Adam – víťaz kategórie do 15 rokov

Povedz nám niečo málo o sebe, koľko máš rokov, odkiaľ si…?
Volám sa Adam Goldschmidt alebo Goldy. Mám 14 rokov, narodil som sa v Nových Zámkoch a momentálne bývam v Stupave.


Ako dlho jazdíš na kolobežke?

Na kolobežke jazdím od Vianoc 2015 takže to sú 4 roky.


Prečo si začal jazdiť na kolobežke, čo ťa na tom najviac baví?

Na kolobežke som začal jazdiť, lebo som videl kamaráta ako na jednej jazdí a keď som si ju skúsil – zapáčilo sa mi to. Potom som na Vianoce dostal svoju prvú kolobežku a odvtedy som ju nepustil z ruky. Najviac ma baví ten pocit keď sa mi podarí nový trik, alebo len samotné jazdenie. Keď jazdím tak zabudnem na všetko, všetko ostatné.


Aký je najlepší trik, ktorý si dal?

Môj najlepší trik neviem presne povedať. Rôzne triky sú inak náročné pre rôznych ľudí. Ale jeden z tých náročnejších bol asi backflip, aj keď teraz mi už príde celkom ľahký.


Kde najradšej trénuješ?

Najradšej trénujem asi hocikde. Každé miesto na jazdenie je podľa mňa unikátne a treba byť hlavne kreatívny.


Chodíš aj do Hangairu? Ak áno, čo sa ti tu páči?

Áno, v Hangairi som bol už viac ako sto krát. Najviac sa mi páči asi kicker do molitánu, taktiež sa mi páči že, si u vás dobre zajazdia aj začiatočníci aj pokročilí.

Ako dlho trvá naučiť sa jeden trik na kolobežke?

Asi najzákladnejší trik je tailwhip a ten mi trval 9 mesiacov, kým som sa ho naučil. Samozrejme predtým som sa naučil bunnyhop a 180, ale tie som vedel takmer hneď, lebo som predtým jazdil 4 roky na BMX.

Ktorý rider je tvojim vzorom?

Je ich viac, ale asi najväčšími sú asi Kai Saunders alebo Derek Marr, ktorého som stretol tento rok na streetjame v Norimbergu a bolo super ho vidieť jazdiť naživo, nie len na videu.