Ivan Vargovský: Mám rád adrenalín a pre akrobaciu som sa narodil.

Pridané 11.09.2017

Ivan Vargovský mal už od detstva prebytky energie. Gymnastika ho chytila natoľko, že sa jej začal venovať naplno a už onedlho sa dostavili prvé úspechy. Dnes svojimi kreáciami rád divákom vyráža dych a bez akrobacie a gymnastiky si už svoj život nedokáže predstaviť. Všetko, čo sa naučil bude odovzdávať na svojich kurzoch každému, kto bude mať chuť a vôľu spoznať možnosti svojho tela.

 

 

Gymnastike sa venuješ od svojich 4 rokov. Ako k tomu došlo?
Už ako škôlkar som bol hyperaktívny :D. Pani riaditeľka si to všimla a prihlásila ma na gymnastiku, pri ktorej som ostal dodnes.

 

Reprezentoval si Slovensko na medzinárodných súťažiach po celom svete a dosiahol si nemalé úspechy. Ktorý z nich si najviac ceníš?
Medzi moje najväčšie úspechy určite patrí 3. miesto na Svetovom pohári.

 

Gymnastika je náročný šport nielen fyzicky, ale aj psychicky. Vyžaduje sústredenie a perfektnú koordináciu. Čo je podľa teba zo všetkého najnáročnejšie a najdôležitejšie?
Nedá sa povedať čo je najnáročnejšie. Každý je iný a pre každého je ťažké niečo iné. Myslím si, že najdôležitejšie je byť trpezlivý a hlavne cvičiť s rozumom.

 

Zranil si sa niekedy v kariére?
Bohužiaľ áno. Počas mojej gymnastickej kariéry som začal mať problémy s ramenom a pred rokom som bol na operácii kolena. Našťastie už je všetko dobré a opäť môžem robiť to, čo ma baví.

 

Ako si sa stal súčasťou trénerskej crew v Hangairi?
Chalani si ma zavolali na GRAPE festival 2016 aby som spravil vystúpenie na Airtracku ako promo na Hangair. A ani neviem ako sme sa dostali k tomu že, budem u nich v hale trénerom gymnastiky a trampolíny. Veľmi ma celý projekt zaujal a na trénovanie sa teším!  :)

 

Už zopár rokov sa venuješ akrobacii vo vzduchu. Čo ťa na tejto disciplíne baví najviac?
Mám rád adrenalín a pre akrobaciu som sa narodil. Neviem si predstaviť život bez toho, čo robím. Baví ma rozvíjať svoje schopnosti a stále viac sa zlepšovať. Pri akrobacii sa dajú vymýšľať všelijaké kúsky, ktoré divákom vyrážajú dych. Je naozaj úžasné počuť ich potlesk.

 

 

Myslíš si, že gymnastika je pre každého?
Gymnastiku odporúčam každému. Nie nadarmo sa hovorí, že je to základ všetkých športov. Rozvíjaš pri nej silu, koordináciu aj flexibilitu.

 

Prečo by sa ľudia mali prihlásiť na tvoj kurz?
Do tréningov sa snažím dať všetky svoje skúsenosti. Zároveň sa snažím ísť príkladom a ukázať žiakom všetko, čo sa dá robiť s vlastným telom pokiaľ na sebe makáš, máš pevnú vôľu a trpezlivosť.

 

Na trampolínach lietaš v obrovskej výške a robíš veci, ktoré divákom vyrážajú dych. Je niečo, čoho sa v živote bojíš, alebo by si nikdy nevyskúšal?
Ťažko povedať, čo by som nevyskúšal. Mňa nebezpečné veci vyslovene lákajú :D. Avšak je jasné, že viem si prehodnotiť situáciu a všetky možné riziká.

 

 

Skús jednou vetou povedať, čo pre teba gymnastika a akrobacia znamenajú.
Gymnastika a akrobacia pre mňa znamenajú neskutočne veľa. Neviem si predstaviť, že by som robil niečo iné. Som veľmi vďačný mojím najbližším a hlavne trénerom, vďaka ktorým viem robiť také kúsky. Sorry, boli to nakoniec dve vety :D

 

Páčil sa ti rozhovor s Ivanom?
Prihlás sa na kurzy pod jeho vedením.

Prihlásiť