Skate night: Premietanie MONUMENTS 3 by Peter Mercell + skate contest

Pridané 07.02.2020

Skateboardingový projekt Monuments od slovenského skatera a fotografa Peťa Mercella prichádza s tretím pokračovaním. Spolu s kameramanom Martinom Malom a medzinárodným Vans skate tímom v zastúpení Igor Hanečák (SVK), Štěpán Bareš (CZ), Przemek Hippler (PL) precestovali viac než 6000km naprieč Balkánom, navštívili pomníky zo 60.-70. rokov a ako správni skateri z nich spravili spoty.

Abstraktný a futuristický dizajn monumentov, kvalitné triky a jedinečnosť analógovej fotografie – to ti prináša Peťov projekt Skate Monuments. Všetky snímky sú zachytené na legendárny Hasselblad 501 cm, ktorý používali mimo iných americkí kozmonauti po pristáti na mesiaci. Aby toho nebolo málo, filmy vyvolával priamo na mieste. A každý, kto má s fotografiou nejaké skúsenosti vie, že vyvolanie filmu nie je zrovna jednoduchá záležitosť.

Tie najlepšie fotky si môžeš prísť pozrieť do bratislavského Footshopu od 15.2., kedy prebehne aj otvorenie vernisáže. Vystavené budú s unikátnou inštaláciou až do 21.2. tak to nezmeškaj.

Okrem fotografii je projekt zdokumentovaný aj v krátkom filme, ktorý si pustíme aj u nás v Hangairi už v nedeľu 16.2.2020. Pred premietaním nebude chýbať ani skate contest. Súťažiť sa bude o namakané ceny, vstupy do haly a víťazi si okrem iného odnesú aj ceny v hodnote 200€ ako poukážku na nákup vo Footshope a merch!

FB EVENT