HANGAIR BRATISLAVSKÁ SKATEBOARDOVÁ LIGA 2022

Pridané 24.10.2022

Máme za sebou nulté kolo Hangair Bratislavskej Skateboardovej Ligy!

V nedeľu 23.10.2022 sa uskutočnilo nulté kolo podujatia Hangair Bratislavská Skateboardová Liga, organizované Športovým klubom Hangair v spolupráci so Slovenským rýchlokorčuliarskym zväzom. Podujatie sa udialo v Urban Parku Tbiliská v mestskej časti Bratislava – Rača.

Nultého ročníka sa aktívne zúčastnilo viac ako 30 jazdcov – mužov, žien aj juniorov do 16 rokov!

Deň sme odštartovali registráciou v mokrom skateparku a hmle, no počasie nám prialo a slnko vyšlo práve na ideálny čas, aby betón vyschol a dalo sa začať jazdiť.

Súťažnú časť zahájili jazdy juniorov do 16 rokov, medzi ktorými zahviezdili aj najmladší účastníci skateboardových kurzov nášho športového klubu. Decká zo seba dali maximum, a napokon si vecné ceny od Chillstore a Hangair za 3. miesto odniesol Matúš Košťál. 2. miesto a opäť vecné ceny od partnerov odišli domov s Matejom Velčom. Rider na 1. mieste okrem vecných cien získal aj price money 50€ – bol ním skvelý Samo Settey.

U16: 1. miesto Samuel Settey, 2. miesto Matej Velčo, 3. miesto Matúš Košťál

Po U16 nasledovala ženská kategória – zapojilo sa do nej 5 žien a dievčat. Bolo to tesné, s price money 50€ skončila na 3. mieste Michaela Eštoková. 2. miesto a 80€ za svoju štýlovú jazdu získala Sandra Hozlarová. Víťazkou kategórie a price money 100€ sa stala Katarína Rajtíková. Všetky baby so zároveň odniesli aj vstupy do Hangair skateparku a nápoje od Red Bull!

ŽENY: 1. miesto Katarína Rajtíková, 2. miesto Sandra Hozlarová, 3. miesto Michaela Eštoková

Poslednou kategóriou boli muži, registrovaných bolo 20 jazdcov. Do finále sa po skupinových sesh prejazdilo 5 najlepších, a napokon po samostatných jazdách skončil na 3. mieste Richard Eliáš s price money 50€! Richard sa nenechal zahanbiť ani pri best tricku, rovnako ako aj Dávid Szakálos, ktorý si vyjazdil 2. miesto a skvelé price money 100€. Najlepším riderom dňa z mužskej kategórie, ktorý si odniesol 1. miesto bol Frederik Lupták – okrem večnej slávy získal aj price money 150€

MUŽI: 1. miesto Frederik Lupták, 2. miesto Dávid Szakálos, 3. miesto Richard Eliáš

Na záver si chalani ešte dali súťaž o BEST TRICK vďaka partnerovi Captain Morgan. Vecné ceny od partnerov skončili opäť u Dávida Szakálosa, druhým šťastlivcom bol zas Richard Eliáš, ktorý získal aj price money 70€ za jeho best trick.

BEST TRICK: Dávid Szakálos
BEST TRICK: Richard Eliáš

foto: Samuel Lanyi, Richard Roško