OSLAVA SKATEBOARDINGU V HANGAIRI – GO SKATE DAY 2020

Pridané 25.06.2020

V nedeľu sa okrem dňa otcov na celom svete oslavoval aj náš obľúbený akčný šport. V Hangairi sme si GO SKATE DAY vychutnali naozaj naplno s kopou nadšencov, contestom o super ceny a premietanim. Ako to celé vyzeralo? Čítaj ďalej a ponor sa s nami do tej správnej skejtovej atmošky.

go skate day 2020 hangair

Plán bol jasný: skateboarding, opekačka, film a pivko. Počasie nám to však trošku zmenilo a namiesto vonkajšieho jazdenia sme sa museli na väčšinu času presunúť dnu. Jazdenie to ale neobmedzilo, chalani sa zapojili do Ollie Contestu a Best Trick Contestu, súťaž prebehla v kategóriach do 16 rokov a nad 16 rokov. Súťažilo sa o husté ceny od Horsefeathers a dobroty od Barebells.

go skate day 2020 hangair
go skate day 2020 hangair

Contest odštartoval mladšou kategóriou v Olliečkach. Výška začala na 20 centimetroch, postupne sa laťka v každom kole zvyšovala, až sme sa zastavili na 65 centimetroch, ktoré odjazdil Juraj Behan a tým získal prvenstvo v kategórií do 16 rokov. Best trick zas patril Jakubovi Kořinekovi, ktorý zabil Flip 50-50.

go skate day 2020 hangair

Chalani nad 16 to v Ollie Conteste vytiahli až na 90 centimetrov, podarilo sa to Jakubovi Šimoňákovi. V druhom conteste sa chalanom nadiktovali triky, ktoré museli padnúť. Pravidlá boli jednoduché: kto ich prvý odjazdil, ten bral prvé miesto. Víťazom tohto šialeného Go Skate Day diktátu sa stal Tomáš Brindza.

go skate day 2020 hangair

Počasie nám síce nedovolilo vonkajšiu grilovačku a chill na záhrade, ale atmosféru to nezhoršilo. Keď na chvíľku prestalo fúkať a pršať, chalani (aj baby) si pojazdili aj vonkajšiu plazu a u-rampy. Na záver večera sme sa všetci presunuli dovnútra a vychutnali si premietanie videa YOU GOOD? od Red Bull Skateboarding a dokumentu The Original Skateboarder od Transworld Skate.

go skate day 2020 hangair
skatepark bratislava
skater girls bratislava
skatepark bratislava

foto: Renáta Pospíšilová (Horsefeathers) | zdroj: horsefeathers.eu

 

denne letne tabory bratislava