Čo všetko už zažil Red Bull Maxspace?

Pridané 06.02.2019

REGISTRUJ SA NA RED BULL MAXSPACE CONTEST

 

Kedysi odchádzali z výrobnej linky v Pragovke kultové nákladiaky, dnes tu nájdeš kaviareň, galériu, koncertné priestory a skatepark, ktorý v Česku nemá obdoby. Red Bull MaxSpace otvoril svoje dvere už vo februári minulého roka. Zastrešený skatepark sa tak stal nie len pojmom, ale aj dopadovou zónou pre nápady Maxima Habanca. Zamerali sme sa preto na 7 okamžikov, kedy sa v priestoroch Haly 22 dialo niečo, čo by sa v obyčajnom skateparku stalo asi len ťažko.Max Habanec na domácej pôde - Red Bull Maxspace.Tu sú najkrajšie okamžiky z Red Bull MaxSpace:

  1. Premiéra Skate of Mind 3

Kým začneme skákať po časovej osi, je fajn si pripomenúť, ako to všetko vlastne začalo. V polovici februára minulého roka sa priestory Haly 22 prvý krát po dlhej dobe úplne zaplnil. Hlavnú rolu tu hral Max, jeho kamoši a premietacie plátno. A zatiaľ, čo na plátne dobiehali posledné okamžiky zo Skate of Mind 3, Max chystal ešte jedno prekvapenie. Otvorenie Red Bull MaxSpace.

 

  1. Autá MaxSpace nevadia

Prísť autom do skateparku, na tom nie je nič zvláštne. Teda až do chvíle, kedy cez to auto niekto strihne ten najväčší backside kickflip, čo si kedy videl. To sa podarilo Tomášovi ,,Liškovi“ Stejskalovi, ktorý si sem na svojom bavoráku prišiel nafotiť promofotky pre novú dosku.

 

 

Svoje si v Red Bull MaxSpace zažil aj starší model auta – modrý Mini Cooper Maxovej frajerky Natálky. Epizóda, v ktorej mal hlavnú rolu, sa ale našťastie obišla bez väčších škrabancov.

 

  1. Game of skate s doskou za 500 CZK

Game of skate je ako Človeče, nehnevaj sa medzi skejtovými hrami – úplný základ, bez ktorého sa neobíde žiadna väčšia session. Hoci toto prirovnanie nepatrí medzi to najtrefnejšie, nebráni mu to uviesť ďalší z kúskov, ktorých svedkom sa stali priestory Red Bull Maxspace. Mrkni na to, ako sa jazdí game of skate so skejtom za päť českých stoviek.

 

  1. Jirka Král sa v ňom naučil skejtovať

Najznámejší český YouTuber si už tiež stihol zajazdiť v MaxSpace, dal si pár lekcií od Maxa a odišiel s boľavým telom a dobrým pocitom domov. Hoci nečakal, že ho niekto donúti postaviť sa na dosku, dal ollie a mať viac času, možno by tam padol aj kickflip.

 

  1. Snowboard na kolieskach

Zober kus dreva, zapni si brúsku a všetko si zmeraj. Môžeš potom odísť z dielne napríklad s krížencom skateboardu a snowboardu, čo sa podarilo aj Maxovi s Danom Rahmanom. Svoj výtvor potom riadne otestovali aj v prostredí, ktoré si Max sám navrhol – na prekážkach v Red Bull MaxSpace.

 

  1. Motorka v MaxSpace

Všetky dopravné prostriedky, ktoré sme v tomto článku predstavili, mali presne o dve kolesá viac ako malá motorka, na ktorej sa chalani preháňali po Hale 22. S revom motorovej píly si to hnala cez pyramídy a rampy, a potom sa niečo zvrtlo. Sleduj prvé a posledné vystúpenie motorky v MaxSpace.

 

  1. Game of skate all-stars

Celý zoznam udalostí, ktorých sa stali priestory skateparku svedkom, zakončíme ešte jednou game of skate session. Maxovými hosťami sa v nej stali špičky českého a slovenského skateboardingu Martin Pek, Daniel Rahman, Honza Navrátil či Rišo Tury. Mrkni na to, ako tento nápor legiend ustál betón v MaxSpace.

 

Zdroj: redbull.com