2. KOLO HANGAIR BRATISLAVSKÁ SKATEBOARDOVÁ LIGA 2023

Pridané 20.09.2023

Ďalšia úspešná sobota plná skateboardingu je za nami! 

Druhé kolo Hangair Bratislavskej Skateboardovej Ligy, organizované Športovým klubom Hangair v spolupráci so Zväzom Slovenského Kolieskového Korčuľovania, prekonalo očakávania, a do skateparku dotiahlo desiatky riderov – mužov, žien a juniorov. 

V sobotu 16.9.2023 sa v Urban Parku Tbiliská (v mestskej časti Bratislava – Rača) stretlo viac ako 30 súťažiacich, ktorí sa predviedli v troch kategóriach: muži, ženy a U16. 

Deň sa opäť začal registráciou jazdcov a ich voľnými jazdami a súťažnú časť odštartovala kategória U16, do ktorej sa prihlásilo 11 chalanov do 16 rokov. Tí najlepší sa stretli vo finále, a napokon si vecné ceny od Chillstore a Hangair za 3. miesto odniesol Dávid Fajkus, na 2. mieste (s vecnými cenami od partnerov) skončil talentovaný Matúš Košťál. No a titul top ridera do 16 rokov – 1. miesto, vecné ceny aj skvelé prize money 50€ skončili u Adama Richtárecha.

Počas prestávky medzi kategóriami sa zajazdilo aj rýchle CASH for TRICK – naši rozhodcovia sledovali jazdcov a za každý vymakaný trik im putovalo pár eur.

Po U16 nasledovala kategória ŽENY – tentokrát sa do súťaže prihlásilo 6 dievčat! 3. miesto, aj vecné ceny od partnerov, si rozdelili tri nádejné talenty – Lujza Šuhajdová, Gabika Valčíková, Alžbeta Jakešová. Medzi prvým a druhým miestom sa rozhodovalo naozaj ťažko, na 2. mieste sa ocitla talentovaná Katka Rajtíková – domov si okrem 80€ odniesla aj vecné ceny od partnerov Chillstore a Captain Morgan. No a 1. miesto s prize money 150€ a vecné ceny od partnerov Chillstore získala skvelá Hanka Koníková!

Opäť nasledovala krátka prestávka na obľúbený CASH for TRICK! Dokopy sa v tejto vloženej “súťaži” za triky rozdalo až 200€.

V tretej kategórii MUŽI bolo prihlásených až 15 chalanov a povzbudzoval ich celý skatepark! Po skvelých jazdách sa nakoniec na 3. mieste ocitol nik iný ako Richie Eliáš! Domov si okrem prize money 50€ niesol aj vecné ceny od partnerov. 2. miesto obsadila ďalšia stálica našich súťaží – Janči Ondrejka! Ten si okrem vecných cien polepšil o 80€. A na 1. mieste skončil chalan, ktorého netreba predstavovať – Frederik Lupták! Feďo získal okrem večnej slávy aj skvelé prize money 150€ a ako aj ostatní chalani – vecné ceny od partnerov Chillstore, Captain Morgan a pivovar Nilio!

Deň už štandardne ukončila súťaž o BEST TRICK vďaka partnerovi Captain Morgan. Vecné ceny a skvelé prize money 150€ od partnera získal Filip Krchník.

Ďakujeme všetkým partnerom a zúčastneným riderom aj fanúšikom za skvelú podporu! Tešíme sa na vás opäť nabudúce na ďalšej skvelej skate akcii!