Kremnické námestie opäť žilo! Sleduj, ako vyzeral sobotný Big Air v meste!

Pridané 12.02.2020

Cez víkend sa v Kremnici po dvojročnej pauze odjazdil populárny Big Air v meste. Tento krát sa festival spojil s pretekom Slovenského pohára a tak mali rideri o motiváciu viac snažiť sa predviesť pravý snowboarding a freeskiing. Okrem toho sa na skoku ukázali aj tí najlepší freeskieri z Česka, Poľska, Nemecka, Talianska, Fínska, Nórska a iných krajín, ktorí bojovali o body do FIS Európskeho pohára. Ako to celé dopadlo sa dozvieš nižšie.

Víkend začal už v piatok tréningovými jazdami všetkých zúčastnených a kvalifikáciou FISkových freeskierov. V sobotu od rána sa zas jazdila kvalifikácia slovenského pohára na poriadne zmrznutom skoku. Slnečné počasie to však vyriešilo a keď rozjazd konečne príjemne zmäkol, mohli začať padať kruté triky.

Medzi snowboardistami to bolo od začiatku zaujímavé, keďže o prvé miesto sa chalani museli pobiť s našim momentálne najlepším riderom Samom Jarošom. Aj keď konkurencia bola ozaj vysoká, Samovu Frontside 1080-tku za ktorú dostal 98 bodov zo 100 neprejazdil nikto, a zaslúžil si ňou aj cenu za Best trick. O pódium na skoku súperili aj chalani z Poľska a Česka, druhé miesto si však neodniesol nik iný ako náš snowboardový tréner Boris Karolčík! Pódiové miesta nakoniec obsadili traja slovenskí jazdci, na tretí stupienok sa postavil talent Dávid Kordiak

U lyžiarov to na pódiu vyzeralo viac internacionálne, prvé miesto si vyjazdil ruský rider Dmitrii Mulendeev, na druhom skončil Nemec Vito Backhausen. Tretie miesto zostalo doma, vyhral ho náš mladý talent Michael Oravec!

O body za FIS európsky pohár sa podvečer pobili Rusi, Fíni, Taliani, Nóri a Nemci, ovládli ho nakoniec Talian Leonardo Donaggio na prvom mieste, ktorý si za svoju Switch Left 1080-tku zaslúžil aj Best trick! Druhý skončil Miika Virkki z Fínska, na tretiu priečku sa dostal Dmitrii Makarov (RUS).