adam graňák

Adam Graňák

Prezývka:
našťastie nemám

Vek:
39

Odkiaľ pochádzaš?
Trenčín. Kedysi mesto módy, ale teraz skôr mesto kaviarní. :)

Aká je tvoja pozícia v Hangairi?
Ťažká otázka. V podpise mám CEO. V preklade by som mal riadiť Hangair. A okrem toho som údržbár, recepčný, účtovník, IT- špecialista, psychologický poradca, projektový manažér. Podľa toho čo je aktuálne treba. Vždy sa ale ukludním pri rozhovoroch s inými „CEO“ podobných projektov. Sú na tom rovnako. :D

Ako si sa dostal do tímu Hangair?
Vytvorili sme si ho. Resp. sa vytvoril dlho pred nápadom založiť Hangair. A ten exekučný tím, z ktorého sa neskôr stala veľká časť aktuálneho manažérskeho tímu sme vybrali na vtipných pohovoroch. Niektoré boli také štandartne formálne v zasadačke a s flipchartom a otázkami prečo práve Hangair a niektoré boli na Židovskej ulici v krčme Čert. Ked si dala naša budúca recepčná na pohovore pivo a poldeci, vedel som že bude 1. sranda 2. že je z východu. :D (Ivka už má 2. deti a inú prácu, pozn. redakcie)

Prečo si si vybral prácu v Hangairi?
Pretože to v hlave znelo veľmi cool. Uzavreli sme jednu pracovnú a aj životnú kapitolu. Chceli sme ostať v oblasti športu, o ktorom sme si vtedy mysleli, že mu rozumieme a sme v ňom doma (ale v podmienkach Slovenska to platilo len teoreticky). Vtedy to bolo „Leto pomsty“. Ani neviem kto z partie toto spojenie vymyslel. Asi Tomáš Toži Leiblinger alebo Juraj Hegy. Spojilo sa nás vtedy viacero individuí so spoločným mentálnym nastavením a relatívnym prebytkom voľného času. A v tomto nastavení sme si povedali, že ten nápad s akčnou športovou halou je fakt super. :)

Čo máš rád na práci v Hangairi?
Tú pomyseľnú voľnosť. Že sa kedykoľvek môžem zobrať a ísť napríklad wake_ovať. Minulí rok som bol tuším až 3x. A potom tie rozhovory, ktoré si vypočujem keď nie som zavretý v kancelárii. Keď deti opisujú čo nové zvládli, aký trik dali. Keď povedia, že oslava ich dieťaťa alebo letný kemp bol super a prídu zas. Keď sedíme s kolegami ráno pri káve a hodnotíme víkend.

Čo si robil pred Hangairom?
Pracoval pre Red Bull. Počas vysokej školy som bol na pozícii Student Brand Manager. To bol rok 2007. Stále mám pocit, že som sa tam dostal nejakou náhodou. :) Bola to jedna z najlepších brigád, ktorú mohol vysokoškolský študent dostať.

Potom som sa stal súčasťou stáleho marketingového tímu Red Bull Česko+Slovensko (r. 2009). Bola to jedna veľká škola. Sedel som zrazu v podkroví s kolegami, ktorí boli asi tak o 3 svetelné roky daľej. Používali výrazy, ktorým som nerozumel, ale prirodzene som sa tváril, že viem o čo ide a potom som si to vygooglil. Myslím, že slovné spojenie naskočiť do rozbehnutého vkladu by bolo veľmi nepresné. Pamätám si z toho obdobia, že som chodil spať okolo 3-4 ráno a pri lepšom dni sme boli o 9:00 naspäť v kancli. V horšom na 9:00 v Prahe na porade (vtedy online porady ešte moc nefrčali). Ale nemenil by som to za nič na svete. Bola tam neuveriteľná atmosféra a mám z tej doby veľmi veľké priateľstvá.

Šport, ktorým najviac žiješ:
Točenie sa na stoličke v kancelárii a 3,5 km šprint na bicykli v stredu večer do Čerta. A keď ostane čas tak v lete wake-board a golf (ale viac odpalisko lebo na hru nemám v bagu toľko loptičiek) a v zime lyže. A kedykoľvek turistika v Tátrách a po Roháčoch.

Napíš niečo o sebe alebo sa opíš tromi slovami:
Momentálne mi napadá unavený. A potom „nie vtipný“ lebo bez zamotania sa viem povedať iba jeden vtip o krevete a ten mi zakázali… A ževraj som „hraničný autista“ lebo moje prejavy emócií sú minimálne.

Aké sú tvoje záľuby? Čo robíš, keď práve nepracuješ?
Spím. A keď ani nespím ani nepracujem tak som na večeri s manželkou. Obaja máme radi dobré jedlo takže keď už sa nám podarí zladiť kalendár a stretnúť sa doma pred 21:00 (keď ešte bratislavské reštaurácie varia) tak sme na večeri. A potom som rád v prírode. Je jedno ako. Ked raz za čas nevypadnem niekam do hôr tak sa so mnou nedá moc vydržať – mi bolo povedané. A veľký mentálny relax je každú stredu Čert s chlapcami z @kakaduidiotascrew, ale to som tu už napísal viac ráz.

Ak chceš ešte niečo dodať…
Som veľmi rád, že po skoro 6 rokoch je Hangair stále tu. COVIDO lock-downy a zákazy zložili aj väčšie prevádzky. Veľmi si cením ľudí, ktorí s nami Hangair toto obdobie vydržali. Verím, že tu bude Hangair pre ľudí ešte dlho a prípadne, že sa trochu rozrastie. Napríklad do iných mestských častí, bližšie k novým skateboardistom, kolobežkárom a iným športom Hangair porfólia. :)